Menu główne

link do strony: www.niebieskalinia.info

link do strony: www.ciazabezalkoholu.pl

link do strony: www.dobryrodzic.pl

link do strony: www.pajacyk.pl

link do strony: www.116111.pl

Dzienny Dom SENIOR-WIGOR


DZIENNY DOM „Senior-WIGOR”

2019-06-17Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Okonku informuje, że
od grudnia 2016 r. rozpoczął swoją działalność ośrodek wsparcia Dzienny Dom „Senior-WIGOR” z siedzibą w Okonku przy ul. Spokojnej 1.

Dzienny Dom „Senior-WIGOR” jest czynny w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Oferta Dziennego Domu jest skierowana do osób w wieku powyżej 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo, którym zostanie zapewniona pomoc i wsparcie
w czynnościach dnia codziennego, gorący posiłek oraz udział
w zajęciach aktywizacyjnych, ruchowych, sportowo - rekreacyjnych jak również kulturalno - oświatowych i edukacyjnych. Uczestnictwo w zajęciach pozwala seniorom poprawić kondycję fizyczną i psychiczną, nawiązać nowe znajomości, rozwijać zainteresowania i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Ponadto, na terenie Dziennego Domu jest możliwość między innymi:
• korzystania z urządzeń poprawiających sprawność fizyczną (bieżnia, rower stacjonarny, zestawy usprawniające) w wydzielonej strefie aktywności;
• korzystania z komputerów z dostępem do Internetu, telewizji, odtwarzaczy DVD i CD w wydzielonej strefie multimedialnej;
• korzystania z oferty klubowej (książki, albumy, prasa, gry, płyty muzyczne, filmy) w wydzielonej strefie klubowej;
• korzystania z kąpieli i odpoczynku w specjalnie wydzielonej strefie relaksu;
• korzystania z pralko-suszarki pozwalającej na wykonanie prania swoich rzeczy i zabrania ich w tym samym dniu;
• korzystania z bardzo dobrze wyposażonej kuchni umożliwiającej przygotowywanie przekąsek i napojów, pieczenie ciast, wykonywanie przetworów oraz rozwijanie umiejętności kulinarnych i dzielenie się
z innymi uczestnikami efektami pasji gotowania;
• korzystania ze wsparcia pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz innych specjalistów w ramach planowanych konsultacji prozdrowotnych;
• udziału w zajęciach plastycznych, śpiewu, rękodzieła, muzykoterapii oraz innych, realizowanych zgodnie z potrzebami, możliwościami
i zainteresowaniami uczestników;
• uczestnictwa w integracji ze społecznością lokalną w ramach planowanych imprez, spotkań, wymian, zabaw i wyjazdów;
• udziału w wykładach, warsztatach i seminariach organizowanych
w ramach działalności kulturalnej i oświatowej.

Osoby mające trudności w poruszaniu się oraz osoby zamieszkujące poza miastem Okonek, mogą skorzystać z możliwości dowozu z miejsca zamieszkania do siedziby Dziennego Domu „Senior-WIGOR”.

Na koszt pobytu w Dziennym Domu „Senior-WIGOR” składa się wyłącznie koszt posiłku. Osoby samotne, których miesięczny dochód nie przekracza kwoty 1051,50 zł i osoby w rodzinie, których miesięczny dochód na osobę nie przekracza kwoty 792,00 zł, są uprawnione do nieodpłatnego pobytu.
Szczegółowe zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w Ośrodku Wsparcia Dziennym Domu „Senior-WIGOR” określa uchwała nr XIV/78/2015 Rady Miejskiej w Okonku z dnia 29.09.2015 r.

Szczegółową organizację, zadania oraz zakres działania placówki określa Regulamin Organizacyjny Dziennego Domu „Senior-WIGOR” wprowadzony Zarządzeniem nr 42.2016 Kierownika MGOPS w Okonku z dnia 28.11.2016 r.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi MGOPS:
MIEJSKO GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
Okonek, ul. Leśna 46
Tel. 67 266 95 26, 67 266 92 22, 67 266 95 28.
Zachęcamy do skorzystania z oferty. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego (nr telefonu 608 484 404) lub osobistego.


Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR”
na lata 2015-2020.


Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (21 fot.)...


  Podstawy Prawne działania Dziennego Domu

  2018-01-16

  Załączniki:

  Dołączone pliki:

  1. Zarządzenie Nr 48.2017 Kierownika Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Okonku z dnia 21 grudnia 2017r. w sprawie ustalenia kosztu posiłku w Ośrodku Wsparcia Dziennym Domu „Senior-WIGOR" w Ok (plik PDF, 376KB)
  2. Uchwała Nr XLVI/305/2017 Rady Miejskiej w Okonku z dnia 28 listopada 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Ośrodku Wsparcia-Dziennym Do (plik PDF, 531KB)
  3. UCHWAŁA NR XIV17812015 RADY MIEJSKIEJ W OKONKU z dnia 29 września 2015 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Ośrodku Wsparcia - Dziennym Domu „Senior-WIGOR". (plik PDF, 573KB)
  4. Zarządzenie Nr 42.2016 Kierownika MGOPS w Okonku z dnia 28 listopada 2016r. w sprawie ustalenia Regulaminu Organizacyjnego Dziennego Domu "Senior- WIGOR" prowadzonego przez MGOPS w Okonku (plik PDF, 1162KB)
  5. Zarządzenie Nr 46.2016 Kierownika MGOPS w Okonku z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie ustalenia dziennego kosztu posiłku w Ośrodku Wsparcia- Dzienny Dom "Senior- WIGOR" w Okonku (plik PDF, 212KB)
  6. Uchwała nr 157 Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2016 r. zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015–2020 (plik PDF, 605KB)

  Tygodniowy plan pracy

  2019-07-22

  22.07-26.07.2019 r.

  Dołączone pliki:


  Wspólne grillowanie w Senior -WIGOR

  2019-06-18

  W miniony piątek tj. 14.06. odbył się na terenie Dziennego Domu „Senior-WIGOR” grill. Pieczone kiełbaski, kaszanki i surówka z sezonowych warzyw, bardzo paniom smakowały. W trakcie spotkania uczestniczki wiły wianki z kwiatów polnych. Od czasu do czasu gwarne rozmowy, przerywał śpiew piosenek biesiadnych. Paniom bardzo spodobał się pomysł na wspólne grillowanie i na pewno nie będzie to nasz ostatni raz.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


   Pyszne wypieki wykonane w Senior-Wigor

   2019-06-17

   Nasze królowe wypieków na zajęciach kulinarnych upiekły nam rogaliki z marmoladą oraz kolorową chałkę. Wszystkim bardzo smakowały. Z niecierpliwością czekamy na następne propozycje kulinarne naszych uczestniczek.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


    CHUSTA ANIMACYJNA

    2019-06-17

    Zajęcia z chustą to bardzo udana zabawa. Z uwagi na wiek uczestniczek dobieramy odpowiednie przykłady zabaw. Chusta to większa możliwość poznania i integracji z grupą.
    Umożliwia zabawę w każdych warunkach, integruje oraz pobudza wyobraźnię i kreatywność. Rozwija refleks, koordynację umożliwiając czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie.
    Dzięki chuście animacyjnej zajęcia stają się atrakcyjne, a uczestnicy chętnie biorą w nich udział.

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     Urodziny Pani Krysi

     2019-06-17

     11.06 Pani Krysia obchodziła 68 urodziny. Z tej okazji był smaczny tort, miłe i wzruszające życzenia. Z tej okazji życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego Pani Krysi!

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      Zajęcia plastyczne

      2019-06-17

      W dniu 7 czerwca zajęcia terapeutyczne prowadzone były pod kątem poprawy pamięci Naszych uczestniczek. Liczne kolorowanki, krzyżówki i rebusy sprawiły trochę trudności, ale rozwiązanie ich spowodowały ogromną satysfakcję i wiarę we własne możliwości. Zajęcia tego rodzaju odbywają się u nas dość często i Panie z dużym zaangażowaniem biorą w nich czynny udział.

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


       Dzień Dziecka w Przedszkolu Miejskim

       2019-06-17

       Z okazji Dnia Dziecka w dniu 31.05.2019 r. odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie im. Marii Konopnickiej w Okonku. Słodki poczęstunek, laurka i życzenia przysporzyły milusińskim wiele radości. Dzieci w ramach podziękowania wraz z Panią wychowawczynią wykonały piosenkę i wyrecytowały wierszyk.

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        Występ Pana Leopolda Wiśniewskiego w DD Senior-Wigor.

        2019-05-13

        W dniu 09.05.2019 r. DD Senior – Wigor odwiedził ze swoim 1,5 godzinnym repertuarem Pan Leopold Wiśniewski. Całe wystąpienie było skierowane do seniorów. W programie znalazły się utwory klasyczne i rozrywkowe przy akompaniamencie gitary elektrycznej. W lekkiej i zabawnej formie zostały przekazane naszym starszym słuchaczom sposoby na przetrwanie „jesieni życia”. W przedstawieniu wzięło udział 12 uczestników. Występ Pana Leopolda wywołał u Naszych seniorek wiele wzruszeń i radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         Chwila relaksu w Dziennym Domu „Senior-Wigor”

         2019-04-25

         Zajęcia terapeutyczne potrafią być wyczerpujące, więc Panie przebywające w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w ramach zajęć korzystają z relaksu w formie masażu lub hydromasażu, który bywa bardzo odprężający, jak również dużo odpoczywają na świeżym powietrzu.

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          Śniadanie Wielkanocne w DD „Senior - Wigor”

          2019-04-25

          W dniu 16.04.2019 r. w Dziennym Domu Senior - Wigor odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. W śniadaniu uczestniczyły Panie przebywające w Dziennym Domu Senior Wigor jak również przybyli na nie zaproszeni goście m.in. Burmistrz Okonka Andrzeja Jasiłek, przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów oraz przedstawiciele Szkolnego Wolontariatu. Było świątecznie i rodzinnie.

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

           Urodziny uczestniczki DD Senior-Wigor.

           2019-04-01

           W miesiącu marcu uczestniczka DD „Senior Wigor” Pani Henia skończyła 85 lat. Z okazji tego święta był tort, serdeczne życzenia i wzruszające życzenia.

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlananazwawyswietlana

            Dzień „Kolorowej Skarpetki” w DD Senior-Wigor

            2019-04-01

            21 marca przypada Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzienny Dom Senior Wigor solidaryzuje się z tymi osobami.

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

             Zajęcia terapeutyczne (ozdoby wielkanocne) w DD Senior-Wigor

             2019-04-01

             W miesiącu marcu w czasie zajęć terapeutycznych, uczestniczki Dziennego Domu Senior – Wigor, w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi przygotowywały ozdoby wielkanocne.

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

              Dzień kobiet w Dziennym Domu „Senior – Wigor”

              2019-03-11

              „ Dzień Kobiet” to wyjątkowy dzień dla każdej kobiety. Z okazji tego święta w dniu 08.03.2019 r. uczestniczki Dziennego Domu Senior - Wigor odwiedził okonecki chór „Sonata”. Repertuar, który przedstawiono był bardzo interesujący, wszyscy chętnie śpiewali. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i symbolicznym kwiatkiem.

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

               Zajęcia terapeutyczne w DD "Senior-Wigor"

               2019-03-07

               W miesiącu lutym w czasie zajęć terapeutycznych, uczestniczki Dziennego Domu Senior - Wigor przygotowywały różne słodkości m.in. w postaci pysznych racuszków z jabłkami, ciasta z budyniem oraz faworków usmażonych z okazji tłustego czwartku.
               Ponadto w ramach zajęć terapeutycznych uczestniczki malowały, rysowały, wykonywały ciekawe robótki ręczne jak również grały w gry planszowe. Na takich zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie.

               Dołączona galeria:

               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

               pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                Wizyta dzielnicowego w Dziennym Domu Senior-Wigor

                2019-03-07

                Z powodu nagłośnionej akcji policyjnej „oszustwo na wnuczka” w dniu 07.02.2019 r. uczestników DD Senior-Wigor odwiedził dzielnicowy Pan Konrad Radzymiński. Pogadanka z dzielnicowym miała na celu uczulić podopieczne na oszustów, którzy w bardzo przebiegły sposób wykorzystują starsze osoby. Wykład okazał się bardzo ciekawy.

                Dołączona galeria:

                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                 Wolontariat międzypokoleniowy

                 2019-02-15

                 Uczestników Dziennego Domu „Senior-Wigor, często odwiedzają wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Okonku. Podopieczni chętnie spędzają z nimi czas układając klocki, puzzle, grając w gry planszowe co sprawia im wiele radości. Młodzież jest zawsze mile widziana przez seniorów.

                 Dołączona galeria:

                 nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                  Rehabilitacja uczestników Dziennego Domu „Senior-Wigor”

                  2019-02-15

                  W naszym ośrodku dwa razy w tygodniu odbywa się rehabilitacja. Podopieczni bardzo chętnie biorą czynny udział w ćwiczeniach. U niektórych uczestników widać wyraźną poprawę stanu zdrowia fizycznego.

                  Dołączona galeria:

                  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                   Dzień Babci i Dziadka w Dziennym Domu „Senior-Wigor”

                   2019-02-15

                   W dniu 21.01.2019 r. obchodziliśmy Dzień Babci. To piękne święto i Nasze seniorki obchodziły wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej w Okonku. Młodzież przyniosła nam w prezencie pyszne ciasto, my także poczęstowaliśmy naszych gości słodkimi wypiekami wykonami podczas zajęć kulinarnych. Jak co roku w tym dniu nasze podopieczne były bardzo szczęśliwe i wzruszone. Dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi za pamięć i prezenty.

                   Dołączona galeria:

                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                    przejdź do góry...

                    Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Okonku. ul. Leśna 46, 64-965 Okonek, tel. (67) 266 09 38, faks (67) 266 93 76

                    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji